Všetko zlé je na niečo dobré

Autor: Daniela Wawrekova | 2.7.2012 o 21:36 | (upravené 5.7.2012 o 0:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  658x

Vraví sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Mnoho ľudí teraz krúti hlavami. Aj ja by som, keby som nedošla  k myšlienke, ku ktorej som bohužiaľ či vďakabohu prišla. Keby mi niekto pred pol rokom povedal ako bude vyzerať môj život o pol roka ,tak sa mu vysmejem do tváre. Vzťah, práca, krásny byt... život nemohol byť krajší. Ale taký život ja nežijem :) Ten môj ma chce odskúšať, potrápiť a urobiť zo mňna nakoniec lepšieho človeka. A ja sa nechám...

Doteraz  som mala pocit, že ma život nemá rád. Dáva mi do cesty prekážku za prekážkou, priepasti, cez ktoré sa neviem dostať, múry, ktoré nepreleziem (a s tým preliezaním mám najväčšie problémy - 150 cm je predsalen málo). Nič mi nevychádzalo ako som chcela, všetko malo svoje zápory, ktoré ma rozčuľovali a zarmucovali, zraňovali. A tak som stále dúfala, že príde niečo lepšie, niečo podľa mojich predstáv, čo ma poteší.  Teraz si vravím, že keby som to videla skôr tak môj život mohol byť inde. Ale  o tomto je celé naše fungovnie. Nikdy nevieme kde budeme o deň, dva. Ktoré z našich rozhodnutí sú správne, ktoré nie, niekedy sa to dozvieme až s veľkým odstupom času. Podelím sa s vami o ďalšie moje životné poznanie. Nikomu ho nechcem vnútiť, to ani nejde. Každý si to musí prežiť sám, musí sa k nemu dostať cez svoje myšlienky, skúsenosti.

Som človek čo veri v množstvo vecí. Nebudeme rozoberať všetky, zaujíma nás len osud. Nemusíte tomu veriť, aby ste dočítali môj článok, či ho dokonca pochopili. Stačí, že budete vedieť o čom to  hovorím.

Mnoho ľudí si myslí, že osud neexistuje. Práve preto, že sa im nedárí, že im veci nevychádzajú ako chcú. Ale o tom nie je osud, on len rozloží hernú plochu, ale hody kockou sú naozaj na nás. On neovplyvňuje to, aké čísla hodíme, neurčuje nám smer, či čo máme robiť. On proste je, pripravený pre nás s  množstvo variácií, obmien, možností. Neobmedzených možností.

Možno vám práve niečo došlo, možno nie, no ja som si po tomto zistení prehodnotila svoj život. Zistila som, že táto myšlienka má niečo do seba. A možno si to chcem len prispôsobiť, každý má na to právo - každý ma právo v niečo veriť.

Všetky zle či dobré veci v mojom živote mali význam. Od výprasku v detstve až po všetky moje rozchody (až toľko ich nebolo). Každé jedno slovo, čin, rozhodnutie, myšlienka...to všetko ovplyvnilo smer, ktorým idem,  svojím spôsobom. A ja mám pocit, že mi život a osud už nechcú zle. Chcú mi ukázať ako sa na to má ísť dobre.

Že nie som handra čo sa váľa na zemi, že nie ostatní si majú vyberať, ale ja si mám vyberať ich, že v práci sa nedostanem vyššie, ak niečo neobetujem, či neurobím, že sa v živote treba radovať, lebo až keď sa stratí aj táto posledná vec - až vtedy môže človek povedať, že prestal žiť.

A ja som skoro prestala. Ba čo viac, bola som tak nešťastná, že by som to možno nazvala už aj kómou. Netuším kde nastal ten zlom, kedy sa zo mňa stal človek čo sa nevedel radovať, ale už je preč. Teraz tu stojí nový človek, s novým vnímaním sveta, s novými čistými myšlienkami. Stojí na prahu úplne novej a inej životnej etapy. Netuším či sa mám tešiť, čo ma čaká, čo si preskáčem, či bude niekto skákať so mnou. Jedno však viem - život nie je zlý, je taký akým si ho z vačšej časti urobíme (šťastena je však aj tak hnusná sviňa) Teraz už viem, že všetko zlé je na niečo dobré ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?