Vianoce sú svinstvo, ale Silvestra musím osláviť!

Autor: Daniela Wawrekova | 1.1.2013 o 0:36 | (upravené 1.1.2013 o 0:42) Karma článku: 9,09 | Prečítané:  1744x

A je to tu. Po dlhej odmlke mám zas čo svetu povedať. Nie je to zrovna nič milé, ale hádam mi to Nový rok odpustí a nebudem takto nepríjemna a hádavá po celý rok. Ak áno, tak mi je naozaj úprimne ľúto ľudí v mojom okolí.

Už aj nadpis napovedá o čom vlastne budem písať. . To je aj dôvod prečo sa obávam vašich reakcií. Je to predsa len téma, ktorá niekomu zdvíha mandle. Ja sa pýtam - prečo vlastne?

Prečo sa niekomu pri slove Vianoce zježia chlpy na rukách? Ako je možné, že sviatok ako je tento u niekoho môže vyvolať toľko nechute?  

Nebudem písať o histórii Vianoc, pretože ju neovládam. Každý má právo na Vianociach mať rád niečo iné a niektorí ich dokonca ani nemusia mať radi. Akceptujem aj túto možnosť, aby ste si nemysleli, že idem útočiť na ľudí, ktorí proste moju radosť nechcú zdieľať so mnou.

Pre mňa sú Vianoce časom pokoja, kľudu, rodinných aktivít, nákupov, aby som potešila blízkych. Kdesi som čítala, že taký ten pravý darček je vec, ktorú si človek sám nekúpi, lebo mu je ľúto vyhodiť za to peniaze a niečo na tom bude. Vianoce, vianočný čas vo mne vyvoláva krásne pocity, kedy chcem ľuďom okolo pomôcť, možno len úsmevom či milým slovom. Milujem ozdobený stromček, vianočné koláče, kapustnicu a šalát. Milujem ten krásny detský zvyk ako tato stále ide zazvoniť do obývačky na zvonček a my sa s bratom tvárime, že naozaj prišiel Ježiško. Pre mňa sú toto Vianoce.

Nemám rada reči typu - všade je plno ľudí, nič nemôžeš kúpiť a predajne od teba ťahajú peniaze za veci, ktoré reálne nepotrebuješ. Toto sú tak trápne výhovorky, až sa mi nechce veriť, že ich používa pár ľudí z môjho okolia, o ktorých som si myslela, že sú rozumovo na inej úrovni. Nepopriem fakt, že všade je viac ľudí, ale keď som sa chaosu dokázala vyhnúť JA, čo davy ľudí priam neznášam, neverím, že je to problém aj u iných ľudí. Len treba premýšľať kedy ísť nakúpiť a čo vlastne chcem J Aj keď zvyčajne som schopná ustúpiť - z tohto presvedčenia proste neustúpim. Žijem tu s vami, viem ako to v obchodoch vyzerá, bola som nakupovať počas Vianoc a prežila som to aj bez týchto rečí.

Podvodné zľavy v obchodných reťazcoch nemajú vôbec nič spoločné s Vianocami. Sú tam stále a to mám odsledované, keďže neviem prečo, som zaťažená na letáky a mám prehľad v bežných cenách. Robí to každý a po celý rok. Lenže niektorí ľudia sú tak zaujatí, že to radi zhodia na akýkoľvek sviatok, ktorí sa im hodí. Je to o tom, aby ste mali prehľad, dávali trošku pozor pri nakupovaní (robila som v obchode a viem ako vyzerajú poniektorí zákazníci) a aby ste vedeli trošku premýšľať.

Nechajme Vianoce odpočívať, dajme im zas celý rok pokoj a prejdime na aktuálnu tému - Silvester. Silvester pre mňa osobne nie je sviatok. Je to proste len prechod do ďalšieho roka. Ale prečo Silvestra naozaj nemusím? Je to jedna veľká ožran párty, ktorá je ospravedlnená akože sviatkom. Takže je v podstate poriadku, keď sa každý opije, keď je celé mesto plne petárd, námestia plné neporiadku. Je v pohode, keď vás aj teraz reťazce klamú v cenách, je normálne ak sú teraz plné obchody ľudí, ktorí zháňajú niečo na fantastickú silvestrovskú oslavu, je ok, keď od vás každý pýta peniaze za veci, ktoré nie sú až tak dôležité a ktoré vám vlastne netreba.

Ostáva mi rozum stáť prečo. Prečo ľudia nemajú problém parádne osláviť Silvestra, ale s Vianocami majú neuveriteľný problém.

Nemám problém s akýmkoľvek sviatkom. Nikomu Vianoce nevnucujem, nikomu nevnucujem svoju radosť zo stromčeka, nikomu nehovorím, aby sa nešiel zabaviť s priateľmi na Silvestra. Petardy neriešim, ohňostroj mám celkom rada a je to len raz za rok. Ale vadí mi, ak ľudia nenechajú žiť druhých a užívať si sviatky aké chcú a ako chcú. Neplatí to len na Vianoce, Silvestra.

Chcela som prísť na to, čo komu na tom vadí. Prečo čítam toľko negatívnych statusov, toľko negatívnych komentárov. Prečo si každý robí z Vianoc srandu o tom aký trápny sviatok to je? To nie je vo sviatku. Je to v ľuďoch. Ak si z neho taký sviatok urobíte - je to na vás. Nikto Vás nenúti to oslavovať. Nie, naozaj nie. Spoločnosť vám nehovorí čo máte robiť. Poseďte si doma, pozrite si DVD či sa milujte. Nechápem ale, načo plytvať energiu na niečo čo pre mňa nie je dôležité. Ale to je tá ľudská nátura. Do veci, do ktorých by sme sa mali starať sa nestaráme a do čoho nás nič, to nás až priveľmi zaujíma. Je to smutné, keď si uvedomíte, koľko negatívne naladených ľudí okolo seba máte. Chcem poznať názor ľudí, ktorí Vianoce nemajú radi a chcem vedieť, či tí istí ľudia oslávili Silvestra a či si pamätajú tento sviatok. Chcem poznať názor na rovnaké obžerstvo, rovnaké míňanie penazí, rovnaké spojenie s blízkymi.

 

Užívajte si svoj život tak ako chcete a prosím, nechajte to robiť aj druhých. Tým nechcem nabádať k ľahostajnosti, možno len v takej správnej miere J

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?