Problém psíčkarov, ale aj ten váš

Autor: Daniela Wawrekova | 4.4.2014 o 20:25 | (upravené 4.4.2014 o 20:33) Karma článku: 15,58 | Prečítané:  7632x

Poslednú dobu sa roztrhlo vrece s prípadmi otrávených a usmrtených psov. Bolí ma to. Ale asi nie až tak, ako to bolí psov, ktorí trpia kvôli hlupákom. Hlupákom majiteľom, hlupákom, ktorých už nebaví šliapať do psích exkrementov, ale v prvom rade, hlupákom na magistrátoch.

Mali sme psíka.  Bol to miláčik rodiny, za 7 rokov sme s ním zažili veľa. Bol vychovaný. Aj my sme boli. Tak ako sa on nikdy nevyšpinil na stred chodníka, tak sme aj my po ňom všetko pozbierali.  Ani to ho však nezachránilo. Nejaké svinstvo mu rozožralo žalúdok. Predstavte si, že vám toto povedia o vašom členovi rodiny, ktorým sa mnohokrát pes stáva. Nie je to prijemné a nikomu by som to nepriala počuť a zažiť. Poviete si, že si to stále odnesie niekto, kto za to nemôže. Tak prečo sa tí ľudia, ktorí toto robia nezastavia a nezamyslia? Prečo si neodchytia človeka, ktorý sa o exkrementy svojho psa nestará? Aj ľudí zatýkame len preventívne, lebo niektorí kradnú, tak aby sa to nestávalo? Vystrašime ich?

Toto však nie je o tom, aby som vynadala človeku, ktorý proste stratil nervy. So psom som von chodila, videla som ako vyzerajú chodníky a tráva naokolo.  Chcela by som však 3 veci:

Nakoľko som žila aj v Bratislave, konkrétne v mestkej časti Ružinov, viem, že tam to tak funguje. Na trávnatých plochách sú rozmiestnené v primeranej vzdialenosti špeciálne koše. Dokonca tam majú aj luxus ako sú špeciálne sáčky. V prípade, ak sa v blízkosi nenachadza špeciálny kôš - nuž, aj keď je to zakázané - nájde sa aj kôš normálny, prípadne smetiak.V tomto prípade chcem apelovať na ľudí, aby tieto koše používali! Tu nie je žiadna výhovorka a tie 2 sekundy vášho života viete obetovať bytosti, na ktorej vám záleží. Zbytočne tak ohrozujte životy ďalších psov vašou lenivosťou.

Sídlisko Ťahanovce, Košice. Mesto si krásne umylo ich zakrvavené ruky tým, že postavili asi tak 4 koše. Podotýkam, že koše v časti Madridská, Aténska a spol. sú v tesnej blízkosti smetiakov a v absolútnej vzdialenosti od miest, kam psíčkar bežne chodí. Takže je mesto v bezpečí, pretože koše sú. To, že sú absolútne nevyužité a teda sa psie exkrementy ďalej množia na chodníkoch už ich netrápi.

Príklad: Majiteľ vlčiaka sa s ním chce prejsť. Samozrejme, keďže je to pes väčší, potrebuje viac pohybu a teda  majiteľ pôjde ďalej od blokov a tým pádom aj ďalej od smetiakov aj od tých 2 špeciálnych košov. Pes sa vyšpiní. Majiteľovi neostáva nič iné, len sa s tým smradľavým nákladom prechadzať ďalšiu pól hodinu, pretože naokolí nie je žiaden špeciálny kôš, tobôž nie obyčajný odpadkový kôš. Čudujete sa takému človeku, že to tam nechá? Ja nie.

Preto by som touto cestou chcela:

1.       Požiadať mestá, aby tento problém začali riešiť a nenechávali riešenia na zúfalých ľuďoch. Za psov si ľudia platia, kde sa teda majú použiť tie peniaze, ak nie na špeciálne koše? Tie sáčky si nechajte, 60 centov obetujem v Lidli na 120 sáčkov.

2.       Požiadať zúfalých ľudí, aby zbytočne netrápili psov, ale pridali sa na stranu psičkarov a bili sa za vlastné právo a to právo za neznečistené mesto.

3.       Požiadať nezodpovedných psíčkarov, aby sa stále snažili po psoch popratať - použiť hocijaký menej vzdialený kôš, nenechávať exkrementy v strede chodníka a hlavne, nenechať psa vyšpiniť sa len tak hocikde - napr.  Za zaparkovaným autom, ak je to jediná prístupová cesta k nemu.

Myslím, že tento problém sa dá spoločnými silami vyriešiť, len to chce, aby sa ľudia spojili. Každý chce mať čisto a pekne vo svojom okolí - bohužial sa o to mesto nestará! Povedzme konečne STOP a začnime na mesto tlačiť. Za špeciálne koše pre psov, za odpadkové koše, za príjemné miesto k životu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?